Atosa MBB23GGR 23" One-Section Self-Contained Black Back Bar Cooler
Features: 8.2 cu. ft. capacity & 2 epoxy coated shelves
Atosa Model: MBB23GGR SKU: 266135Select
| Similar Models Available: |
|---|
New MBB23GR |
New MBB48GGR |
New MBB69GGR |
New MBB90GGR |
New MBB59GGR |
Earn More With PeachPoints
Free Shippingon Atosa Free Freight products |
Only for customers within the 48 contiguous states..
Atosa MBB23GGR Specifications
Features:
- Atosa Back Bar Cooler
- One-section
- 23"W x 31-1/8"D x 38-3/4"H Dimensions
- Self-contained side mount refrigeration
- 8.2 cu. ft. Capacity
- Locking glass door
- Electronic temperature controller
- (2) Epoxy coated shelves
- Stainless steel interior & exterior
- 3-1/2" Casters
- R290 Hydrocarbon refrigerant
- Electrical: 1/7 HP, 115v/60/1-ph, 2.3 amps
- Certifications: cETLus, ETL-Sanitation
Warranty:
- 2 Years parts & labor
- 5 Years compressor coverage
Manufacturer Information | |
| Brand | Atosa |
|---|---|
| Model | MBB23GGR |
Power Information | |
| Power | 115 volts |
| Phases | 1 |
Item Dimensions | |
| Weight | 207.00 lbs. |
| Width | 23.00 in. |
| Depth | 31.13 in. |
| Height | 38.75 in. |