Quantum Food Service WR74-1848P-5 48x18x74 Green Epoxy 5 Wire Shelf Starter Kit
600 - 800 lb. Capacity. (5) Wire Shelves
Quantum Food Service Model: WR74-1848P-5 SKU: 215926
Web Price
Login to see your price
Call for price 404-752-6715
In Stock Pickup Not Available
Similar Models Available:
Quantum Food Service WR74-1848P 18x48x74 Green Epoxy Coated 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR74-1848P 18x48x74 Green Epoxy Coated Wire 4 Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR74-1848GY 48x18x74 Gray Epoxy 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR74-1848C 48x18x74 Chrome Plated 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR74-1848C-5 48x18x74 Chrome Plated 5 Wire Shelf Starter Kit
  • NSF Listed
Join Now
Calculate Estimated Cost
Only for customers within the 48 contiguous states..
Quantum Food Service WR74-1848P-5 Specifications
Low Price Guarantee On All Quantum Food Service Products!
Features:
  • Wire Shelving Starter Kit
  • 48"W x 18"D x 74"H
  • 600 - 800 lb. capacity per shelf
  • includes (5) wire shelves & (4) posts
  • green epoxy antimicrobial finish
  • NSF
  • shipped KD
Attention CA Residents
Quantum Food Service
Manufacturer Information
Brand Quantum Food Service
Model WR74-1848P-5
Item Dimensions
Weight 78.00 lbs.
Width 48.00 in.
Depth 18.00 in.
Height 74.00 in.