Atosa MBB90GGR 90" Triple Glass Door Stainless Steel Back Bar Refrigerator
Stainless interior & exterior
Atosa Model: MBB90GGR SKU: 198057Select
| Similar Models Available: |
|---|
New MBB90GR |
New MBB48GGR |
New MBB69GGR |
New MBB59GGR |
New MBB23GGR |
Earn More With PeachPoints
Free Fast Shippingon Atosa Free Freight products |
Ships within 1 business day - typically delivered within 3-5 business days .
Only for customers within the 48 contiguous states..
Atosa MBB90GGR Specifications
Features:
- Atosa Refrigerated Back Bar Cooler
- reach-in
- two-section
- self-contained side mount refrigeration
- 30.1 cu. ft. capacity
- digital temperature control
- (6) epoxy coated shelves
- (3) glass doors with locks
- magnetic gaskets
- stainless steel interior & exterior
- 4" castors
- R290 Hydrocarbon refrigerant
- 1/5 HP
- 115v/60/1-ph
- 2.8 amps
- cETLus
- ETL-Sanitation
Warranty:
- 2 Year Parts & Labor
- 5 Year on Compressor
Manufacturer Information | |
| Brand | Atosa |
|---|---|
| Model | MBB90GGR |
| Model | MBB90G |
Item Dimensions | |
| Weight | 393.00 lbs. |
| Width | 89.00 in. |
| Depth | 28.00 in. |
| Height | 42.00 in. |