Duke Manufacturing TCM-74PG-N7-VALUE Thurmaduke 74" Steel Body Mobile Cold Food Unit
Features basic mechanical controls
Duke Manufacturing Model: TCM-74PG-N7-VALUE SKU: 269189
Select at checkout.
buy now text
In Stock Pickup Not Available
Similar Models Available:
Duke Manufacturing TCM-74SS-N7-VALUE Thurmaduke 74"W Stainless Steel Mobile Cold Food Unit
  • UL Listed
  • UL Classified Listed and ANSI/NSF requirements met
  • Made in the USA
Quantity:
Add Extended 3rd Party Warranty
Join Now
Calculate Estimated Cost
Only for customers within the 48 contiguous states..
Duke Manufacturing TCM-74PG-N7-VALUE Specifications
Low Price Guarantee On All Duke Manufacturing Products!
The image above is for reference only.
Features:
  • Thurmaduke™ Cold Food Unit
  • Mobile
  • 74”W X 32”D X 36”H
  • 16 gauge stainless steel top
  • NSF7 cold pan
  • Basic mechanical control
  • 1” drain line & valve
  • Paint grip steel body & undershelf
  • Paint grip steel louvered grills
Warranty:
  • 1 year parts and labor
Attention CA Residents
Duke
Manufacturer Information
Brand Duke Manufacturing
Model TCM-74PG-N7-VALUE
Power Information
Power 120 volts
Phases 1
Item Dimensions
Weight 518.00 lbs.
Width 74.00 in.
Depth 32.00 in.
Height 36.00 in.