Duke Manufacturing TCM-74SS-N7 Thurmaduke 74" Stainless Steel Body Mobile Cold Food Unit
Features easy to use touch screen controls
Duke Manufacturing Model: TCM-74SS-N7 SKU: 269187
In Stock Pickup Not Available
Similar Models Available:
Duke Manufacturing TCM-74SS-N7-VALUE Thurmaduke 74"W Stainless Steel Mobile Cold Food Unit
Join Now
Calculate Estimated Cost
Only for customers within the 48 contiguous states..
Duke Manufacturing TCM-74SS-N7 Specifications
  • 74"W x 32"D x 36"H,
  • 16 gauge stainless steel top
  • NSF 7 stainless steel mechanical cold pan
  • 8" deep
  • Touchscreen control
  • 70-1/2" x 21-3/4" liner
  • 1" drain line & valve
  • Hinged Stainless steel louvered grill
  • Stainless steel body & undershelf
  • 5" diameter swivel casters & brakes
  • 120v/60/1-ph
  • 6.9 amps
  • NEMA 5-15
  • cULus
  • UL EPH Classified
Brand Duke Manufacturing
Model TCM-74SS-N7
Weight 518.00 lbs.
Width 74.00 in.
Depth 32.00 in.
Height 36.00 in.