Duke Manufacturing TCM-74SS-N7-VALUE Thurmaduke 74"W Stainless Steel Mobile Cold Food Unit
Features basic mechanical controls
Duke Manufacturing Model: TCM-74SS-N7-VALUE SKU: 269191Select
Earn More With PeachPoints
Free Shippingon Duke products |
Only for customers within the 48 contiguous states..
Duke Manufacturing TCM-74SS-N7-VALUE Specifications
- 74”W X 32”D X 36”H
- 16ga stainless steel top
- NSF7 cold pan
- Basic mechanical control
- 1” drain line & valve
- Stainless steel body & undershelf
- Stainless steel louvered grills
|---|---|
| Model | TCM-74SS-N7-VALUE |
| Weight | 518.00 lbs. |
| Width | 74.00 in. |
| Depth | 32.00 in. |
| Height | 36.00 in. |