Duke Manufacturing TCM-74SS-N7-VALUE Thurmaduke 74"W Stainless Steel Mobile Cold Food Unit
Features basic mechanical controls
Duke Manufacturing Model: TCM-74SS-N7-VALUE SKU: 269191
Free Shipping
Join Now
Free Shipping
on Duke products
Only for customers within the 48 contiguous states..
Duke Manufacturing TCM-74SS-N7-VALUE Specifications
  • 74”W X 32”D X 36”H
  • 16ga stainless steel top
  • NSF7 cold pan
  • Basic mechanical control
  • 1” drain line & valve
  • Stainless steel body & undershelf
  • Stainless steel louvered grills
Brand Duke Manufacturing
Model TCM-74SS-N7-VALUE
Weight 518.00 lbs.
Width 74.00 in.
Depth 32.00 in.
Height 36.00 in.