Duke Manufacturing TFCP-32PG-N7 Thurmaduke 32" (2) Pan Mobile Flush Mount Cold Pan Unit
Features louvered grill, body, & undershelf
Duke Manufacturing Model: TFCP-32PG-N7 SKU: 269208Select
| Similar Models Available: |
|---|
New TFCP-32SS-N7 |
New TFCP-74PG-N7 |
New TFCP-88PG-N7 |
New TFCP-46PG-N7 |
Earn More With PeachPoints
| Calculate Estimated Cost | |
Only for customers within the 48 contiguous states..
Duke Manufacturing TFCP-32PG-N7 Specifications
The image above is for reference only.
Features:
- Thurmaduke™ Flush Mount Cold Pan Unit
- Mobile
- 32"W x 32"D x 36"H
- 16ga stainless steel top
- (2) pan size, digital control
- self-contained refrigeration
- Drain for each well manifolded to one location
- Hinged paint grip steel louvered grill
- Paint grip steel body & undershelf
- 5" diameter swivel casters with brake
- 10' cord & plug
- 120v/60/1-ph
- R290
- NEMA 5-15
- 3.9 amps
- CULus
- UL EPH Classified
Warranty:
- 1 year parts and labor
Manufacturer Information | |
| Brand | Duke Manufacturing |
|---|---|
| Model | TFCP-32PG-N7 |
Power Information | |
| Power | 120 volts |
| Phases | 1 |
Item Dimensions | |
| Weight | 285.00 lbs. |
| Width | 32.00 in. |
| Depth | 32.00 in. |
| Height | 36.00 in. |