Duke Manufacturing TFCP-46PG-N7 Thurmaduke 46" (3) Pan Mobile Flush Mount Cold Pan Unit
Features digital controls
Duke Manufacturing Model: TFCP-46PG-N7 SKU: 269214Select
| Similar Models Available: |
|---|
New TFCP-46SS-N7 |
New TFCP-74PG-N7 |
Duke Manufacturing TFCP-46PG-N7 Specifications
- Mobile
- 46"W x 32"D x 36"H
- 16ga stainless steel top
- (3) pan size, digital control
- Self-contained refrigeration
- Drain for each well manifolded to one location
- Hinged paint grip steel louvered grill
- Paint grip steel body & undershelf
- 5" diameter swivel casters with brake
- NEMA 5-15
- 3.9 amps
|---|---|
| Model | TFCP-46PG-N7 |
Item Dimensions | |
| Weight | 310.00 lbs. |
| Width | 46.00 in. |
| Depth | 32.00 in. |
| Height | 36.00 in. |