Duke Manufacturing TFCP-46SS-N7 Thurmaduke 46" (3) Pan Mobile Flush Mount Cold Pan Unit
Features digitals controls
Duke Manufacturing Model: TFCP-46SS-N7 SKU: 269215Select
| Similar Models Available: |
|---|
New TFCP-46PG-N7 |
New TFCP-32SS-N7 |
New TFCP-60SS-N7 |
Earn More With PeachPoints
Free Shippingon Duke products |
Only for customers within the 48 contiguous states..
Duke Manufacturing TFCP-46SS-N7 Specifications
The image above is for reference only.
Features:
- Thurmaduke™ Flush Mount Cold Pan Unit
- Mobile
- 46"W x 32"D x 36"H
- 16ga stainless steel top
- (3) pan size, digital control
- Self-contained refrigeration
- Drain for each well manifolded to one location
- Hinged stainless steel louvered grill
- Stainless steel body & undershelf
- 5" diameter swivel casters with brake
- 10' cord & plug
- 120v/60/1-ph
- R290
- NEMA 5-15
- 3.9 amps
- CULus
- UL EPH Classified
Warranty:
- 1 year parts and labor
Manufacturer Information | |
| Brand | Duke Manufacturing |
|---|---|
| Model | TFCP-46SS-N7 |
Power Information | |
| Power | 120 volts |
| Phases | 1 |
Item Dimensions | |
| Weight | 310.00 lbs. |
| Width | 46.00 in. |
| Depth | 32.00 in. |
| Height | 36.00 in. |