Duke Manufacturing TFCP-60SS-N7 Thurmaduke 60" (4) Pan Mobile Flush Mount Cold Pan Unit
Features stainless steel louvered grill, body, & undershelf
Duke Manufacturing Model: TFCP-60SS-N7 SKU: 269217
Free Shipping
Similar Models Available:
Duke Manufacturing TFCP-32SS-N7 Thurmaduke 32in (2) Pan Mobile Flush Mount Cold Pan Unit
Duke Manufacturing TFCP-46SS-N7 Thurmaduke 46in (3) Pan Mobile Flush Mount Cold Pan Unit
Duke Manufacturing TFCP-60SS-N7 Specifications
  • Mobile
  • 60"W x 32"D x 36"H
  • 16ga stainless steel top
  • (4) pan size, digital control
  • Self-contained refrigeration
  • Drain for each well manifolded to one location
  • Hinged stainless steel louvered grill
  • Stainless steel body & undershelf
  • 5" diameter swivel casters with brake
  • NEMA 5-15
  • 6.8 amps
Brand Duke Manufacturing
Model TFCP-60SS-N7
Item Dimensions
Weight 386.00 lbs.
Width 60.00 in.
Depth 32.00 in.
Height 36.00 in.