Duke Manufacturing TFCP-74PG-N7 Thurmaduke 74" (5) Pan Mobile Flush Mount Cold Pan Unit
Features paint grip steel louvered grill, body, & undershelf
Duke Manufacturing Model: TFCP-74PG-N7 SKU: 269218
Free Shipping
Similar Models Available:
Duke Manufacturing TFCP-46PG-N7 Thurmaduke 46in (3) Pan Mobile Flush Mount Cold Pan Unit
Duke Manufacturing TFCP-74PG-N7 Specifications
  • Mobile
  • 74"W x 32"D x 36"H
  • 16ga stainless steel top
  • (5) pan size, digital control
  • Self-contained refrigeration
  • Drain for each well manifolded to one location
  • Hinged paint grip steel louvered grill
  • Paint grip steel body & undershelf
  • 5" diameter swivel casters with brake
  • NEMA 5-15
  • 6.8 amps
Brand Duke Manufacturing
Model TFCP-74PG-N7
Item Dimensions
Weight 477.00 lbs.
Width 74.00 in.
Depth 32.00 in.
Height 36.00 in.