Duke Manufacturing TFCP-88SS-N7 Thurmaduke 88" (6) Pan Mobile Flush Mount Cold Pan Unit
Features stainless steel louvered grill, body, & undershelf
Duke Manufacturing Model: TFCP-88SS-N7 SKU: 269223Select
| Similar Models Available: |
|---|
New TFCP-32SS-N7 |
New TFCP-46SS-N7 |
Duke Manufacturing TFCP-88SS-N7 Specifications
- Mobile
- 88"W x 32"D x 36"H
- 16ga stainless steel top
- (6) pan size, digital control
- Self-contained refrigeration
- Drain for each well manifolded to one location
- Hinged stainless steel louvered grill
- Stainless steel body & undershelf
- 5" diameter swivel casters with brake
|---|---|
| Model | TFCP-88SS-N7 |
Item Dimensions | |
| Weight | 575.00 lbs. |
| Width | 88.00 in. |
| Depth | 32.00 in. |
| Height | 36.00 in. |