Quantum Food Service WR63-1448GY 48x14x63 Gray Epoxy 4 Wire Shelf Starter Kit
600 - 800 lb. Capacity. (4) Wire Shelves
Quantum Food Service Model: WR63-1448GY SKU: 215638
Web Price
Login to see your price
Call for price 404-752-6715
In Stock Pickup Not Available
Similar Models Available:
Quantum Food Service WR63-1448C 48x14x63 Chrome Plated 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR63-1448P 48x14x63 Green Epoxy 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR63-1448S 48x14x63 304 Stainless Steel 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR63-1442C 42x14x63 Chrome Plated 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR63-1436BK 36x14x63 Black Epoxy 4 Wire Shelf Starter Kit
  • NSF Listed
Join Now
Calculate Estimated Cost
Only for customers within the 48 contiguous states..
Quantum Food Service WR63-1448GY Specifications
Low Price Guarantee On All Quantum Food Service Products!
Features:
  • Wire Shelving Starter Kit
  • 48"W x 14"D x 63"H
  • 600 - 800 lb. capacity per shelf
  • includes: (4) wire shelves & (4) posts
  • gray epoxy antimicrobial finish
  • NSF
  • shipped KD
Attention CA Residents
Quantum Food Service
Manufacturer Information
Brand Quantum Food Service
Model WR63-1448GY
Item Dimensions
Weight 60.00 lbs.
Width 48.00 in.
Depth 14.00 in.
Height 63.00 in.