Quantum Food Service WR63-2436C-5 36x24x63 Chrome Plated 5 Wire Shelf Starter Kit
600 - 800 lb. Capacity. (4) Wire Shelves
Quantum Food Service Model: WR63-2436C-5 SKU: 215220
Web Price
Login to see your price
Call for price 404-752-6715
In Stock Pickup Not Available
Similar Models Available:
Quantum Food Service WR63-2436C 36x24x63 Chrome Plated 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR63-2436S 36x24x63 304 Stainless Steel 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR63-2436P 36x24x63 Green Epoxy 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR63-2436BK 36x24x63 Black Epoxy 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR63-2436GY 36x24x63 Gray Epoxy 4 Wire Shelf Starter Kit
  • NSF Listed
Join Now
Calculate Estimated Cost
Only for customers within the 48 contiguous states..
Quantum Food Service WR63-2436C-5 Specifications
Low Price Guarantee On All Quantum Food Service Products!
Features:
  • Wire Shelving Starter Kit
  • 36"W x 24"D x 63"H
  • 600 - 800 lb. capacity per shelf
  • includes (5) wire shelves & (4) posts
  • chrome plated finish
  • NSF
  • shipped KD
Attention CA Residents
Quantum Food Service
Manufacturer Information
Brand Quantum Food Service
Model WR63-2436C-5
Item Dimensions
Weight 79.00 lbs.
Width 36.00 in.
Depth 24.00 in.
Height 63.00 in.