Quantum Food Service WR74-1236BK 36X12X74 Black Epoxy 4 Wire Shelf Starter Kit
600-800 lb Capacity. (4) Wire Shelves
Quantum Food Service Model: WR74-1236BK SKU: 214840
Web Price
Login to see your price
Call for price 404-752-6715
In Stock Pickup Not Available
Similar Models Available:
Quantum Food Service WR74-1236C 36x12x74 Chrome Plated 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR74-1236GY 36x12x74 Gray Epoxy 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR74-1236S 36x12x74 304 Stainless Steel 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR74-1236P 36x12x74 Green Epoxy 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR74-1272P 72x12x74 Green Epoxy 4 Wire Shelf Starter Kit
  • NSF Listed
Join Now
Calculate Estimated Cost
Only for customers within the 48 contiguous states..
Quantum Food Service WR74-1236BK Specifications
Low Price Guarantee On All Quantum Food Service Products!
Features:
  • Wire Shelving Starter Kit
  • 36"W x 12"D x 74"H
  • 600 - 800 lb. capacity per shelf
  • includes: (4) wire shelves & (4) posts
  • black epoxy antimicrobial finish
  • NSF
  • shipped KD
Attention CA Residents
Quantum Food Service
Manufacturer Information
Brand Quantum Food Service
Model WR74-1236BK
Item Dimensions
Weight 44.00 lbs.
Width 36.00 in.
Depth 12.00 in.
Height 74.00 in.