Quantum Food Service WR74-1830BK 30x18x74 Black Epoxy 4 Wire Shelf Starter Kit
600 - 800 lb. Capacity. (4) Wire Shelves
Quantum Food Service Model: WR74-1830BK SKU: 214754
Web Price
Login to see your price
Call for price 404-752-6715
In Stock Pickup Not Available
Similar Models Available:
Quantum Food Service WR74-1830C 30x18x74 Chrome Plated 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR74-1830GY 30x18x74 Gray Epoxy 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR74-1830S 30x18x74 304 Stainless Steel 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR74-1830P 30x18x74 Green Epoxy 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR74-1836BK 36x18x74 Black Epoxy 4 Wire Shelf Starter Kit
  • NSF Listed
Join Now
Calculate Estimated Cost
Only for customers within the 48 contiguous states..
Quantum Food Service WR74-1830BK Specifications
Low Price Guarantee On All Quantum Food Service Products!
Features:
  • Wire Shelving Starter Kit
  • 30"W x 18"D x 74"H
  • 600 - 800 lb. capacity per shelf
  • includes: (4) wire shelves & (4) posts
  • black epoxy antimicrobial finish
  • NSF
  • shipped KD
Attention CA Residents
Quantum Food Service
Manufacturer Information
Brand Quantum Food Service
Model WR74-1830BK
Item Dimensions
Weight 48.00 lbs.
Width 30.00 in.
Depth 18.00 in.
Height 74.00 in.