Quantum Food Service WR86-2442C 42x24x86 Chrome Plated 4 Wire Shelf Starter Kit
600 - 800 lb. Capacity. (4) Wire Shelves
Quantum Food Service Model: WR86-2442C SKU: 215671
Web Price
Login to see your price
Call for price 404-752-6715
In Stock Pickup Not Available
Similar Models Available:
Quantum Food Service WR86-2448C 48x24x86 Chrome Plated 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR86-2472C 72x24x86 Chrome Plated 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR86-2430C 30x24x86 Chrome Plated 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR86-2454C 54x24x86 Chrome Plated 4 Wire Shelf Starter Kit
Quantum Food Service WR86-2460C 60x24x86 Chrome Plated 4 Wire Shelf Starter Kit
  • NSF Listed
Join Now
Calculate Estimated Cost
Only for customers within the 48 contiguous states..
Quantum Food Service WR86-2442C Specifications
Low Price Guarantee On All Quantum Food Service Products!
Features:
  • Wire Shelving Starter Kit
  • 42"W x 24"D x 86"H
  • 600 - 800 lb. capacity per shelf
  • includes (4) wire shelves & (4) posts
  • chrome plated finish
  • NSF
  • shipped KD
Attention CA Residents
Quantum Food Service
Manufacturer Information
Brand Quantum Food Service
Model WR86-2442C
Item Dimensions
Weight 80.00 lbs.
Width 42.00 in.
Depth 24.00 in.
Height 86.00 in.